W rywalizacji uczestniczyli najlepsi młodzi zawodnicy z całej Polski. Na dohyo (macie) stanęli kadeci i kadetki reprezentujący czołowe ośrodki sumo w kraju. W tak wymagającej stawce Nikodem Rosak pokazał niezwykłą determinację, doskonałe przygotowanie techniczne oraz odporność psychiczną.
Kolejne zwycięskie walki doprowadziły go do finału, a następnie do zdobycia upragnionego złotego medalu i tytułu Mistrza Polski. Sukces ten jest tym cenniejszy, że podczas poprzedniego startu Pucharu Polski, rozegranego 16 maja w Kielcach, Nikodem wrócił do domu bez medalu. Wówczas błyszczał jego brat, Nataniel Rosak, który wywalczył srebrny medal w swojej kategorii wagowej. Tym razem bracia zamienili się rolami.
Ale w Świdnicy nie występował tylko Nikodem. Powody do dumy miał również drugi reprezentant naszego klubu. Kacper Furmaniak po bardzo dobrych występach wywalczył 5. miejsce w kategorii do 100 kilogramów oraz 5. miejsce w kategorii OPEN.
W obu przypadkach do strefy medalowej zabrakło niewiele, a jego postawa spotkała się z uznaniem wśród obserwatorów i trenerów. Wcześniej, podczas Pucharu Polski w Kielcach, Kacper zdobył brązowy medal w kategorii do 100 kg.
W gronie medalistów kieleckiego Pucharu Polski znalazł się także Bartłomiej Czarny, który wywalczył 3. miejsce w kategorii do 90 kg. Niestety, z powodu kontuzji nie mógł wystartować w Mistrzostwach Polski Kadetów w Świdnicy.
Za sukcesami naszych zawodników stoi jednak nie tylko talent i ciężka praca, których absolutnie nie można im odmówić. Ale zarówno złoty medal Nikodema, jak i dwa 5. miejsca Kacpra, to również wieloletnie zaangażowanie trenera Waldemara Sobczyka oraz działalność całego klubu UKS „Siódemka”. To właśnie w tym klubie obaj młodzi adepci sumo rozwijają swoje umiejętności, zdobywają doświadczenie i przygotowują się do najważniejszych startów.
Trener Sobczyk od lat konsekwentnie buduje silne środowisko sportowe, wychowując kolejnych młodych zawodników i przekazując im wartości, które są fundamentem sportowego sukcesu, nie tylko w sumo.
Waldemar Sobczyk jest postacią doskonale znaną nie tylko w lokalnym środowisku sportowym, to utytułowany trener judo oraz sumo, posiada licencję sędziego klasy międzynarodowej, sędziował m.in. podczas Mistrzostw Świata w USA. Dzięki jego wiedzy, doświadczeniu i ogromnemu zaangażowaniu kolejni młodzi sportowcy z powodzeniem reprezentują Strzelce Opolskie na arenach ogólnopolskich, zdobywając niejednokrotnie najwyższe laury. Zdobycie mistrzowskiego tytułu przez Nikodema Rosaka jest na to kolejnym dowodem.
Serdeczne gratulacje dla Nikodema, Kacpra oraz trenera Waldemara Sobczyka za osiągnięty w Świdnicy wynik, promocję Strzelec Opolskich i UKS-u „Siódemki” na arenie ogólnopolskiej. A gdyby ktoś chciał spróbować swoich sił w sportach walki, to klub serdecznie zaprasza na treningi judo oraz sumo we wszystkich kategoriach wiekowych. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Kontakt i zapisy pod numerem telefonu: 601 490 355.
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!

Komentarze