Do zatrzymania doszło kilka dni temu. Powodem było przekroczenie prędkości. - Gdy mężczyzna opuścił szybę, policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu - mówi mł. asp. Dorota Janać, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. - Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie około 2 promile alkoholu.
56-latek nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego zdecydował się wsiąść za kierownicę w takim stanie. Stracił już prawo jazdy, a teraz odpowie przed sądem.
- Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wysoka grzywna, a także przepadek samochodu lub obowiązek zapłaty jego równowartości - dodaje Dorota Janać.
Policja przypomina, że alkohol i kierownica to połączenie, które może prowadzić do tragedii.
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!

Komentarze