– Poprzez wydarzenie chcemy przypominać mieszkańcom, szczególnie dzieciom i młodzieży, o tej pięknej tradycji oraz jej znaczeniu – mówi Alicja Łysoń, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejski w Starym Ujeździe, które zorganizowało imprezę we współpracy z sołectwem oraz miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną.
Jak dodaje, to również doskonała okazja do integracji mieszkańców – od najmłodszych po seniorów.
Program rozpoczął się o godz. 17.00. Na uczestników czekało plecenie wianków, warsztaty, podczas których dzieci tworzyły „magiczne kule”, a także przejażdżki łodzią strażacką po stawie. Atrakcja, przy upalnej pogodzie, była świetnym sposobem na orzeźwienie.
Nie zabrakło również muzyki na żywo – na scenie wystąpili Natalia Wycisło oraz Jerzy Kaufmann z synem Janem.
Kulminacją wydarzenia był wspólny pochód z pochodniami oraz tradycyjne puszczanie wianków na wodę.
– Impreza idealnie wpisuje się w przestrzeń, jaką jest nasz staw – dodaje Alicja Łysoń. – Przybyły również osoby spoza miejscowości, co pokazuje, że takie spotkania są potrzebne i warto je organizować.
O kulinarną stronę wydarzenia zadbały panie z KGW, które przygotowały mnóstwo pyszności. Dodatkowo pojawiło się stoisko Winnicy Estro z Ujazdu.
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!

Komentarze