Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 16 maja 2022 18:22
Reklama

II Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki

II Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki
Emilia Sitnik z Leśnicy została laureatką I miejsca w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych podczas zeszłorocznej edycji festiwalu

Kategoria:

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego oraz Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich zapraszają do udziału w drugiej edycji Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki.

Celem Festiwalu, który odbywa się na zasadzie konkursu talentów, jest przypomnienie śląskich pieśni powstańczych oraz innych tradycyjnych pieśni, które w okresie powstań i plebiscytu były śpiewane przez mieszkańców Górnego Śląska. Wydarzenie kierowane jest do uczniów szkół podstawowych (kl. I-VIII) oraz ponadpodstawowych z terenu województw opolskiego i śląskiego.

Zgłoszenia można przesyłać na adres Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny (ul. Leśnicka 28, 47-154 Góra św. Anny) do dnia 29 kwietnia 2022 r.

Przesłuchania uczestników odbędą się w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich w dniach 12-13 maja 2022 r. Laureaci konkursu zaprezentują swoje talenty ponownie podczas koncertu zorganizowanego w Górze św. Anny 11 czerwca 2022 r. przy Muzeum Czynu Powstańczego.

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.muzeum.opole.pl.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Strzelca Opolskiego. 


 


II Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki

II Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki


Strzelce Opolskie, opolskie
Rozpoczęcie: 12.05.2022
Reklama