Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 08:46

Przechowywanie broni w domu- inwestycja w bezpieczeństwo

Broń palna i pancerna to obecnie terminy kojarzone już nie tylko ze środowiskami służb państwowych i instytucji obrony prawa. Strzelectwo stało się popularnym hobby, którego grono zasilają nie tylko aktywnie korzystający ze sprzętu, ale też sami jego kolekcjonerzy.
  • 28.12.2020 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Przechowywanie broni w domu- inwestycja w bezpieczeństwo

Decyzja o wyrobieniu pozwolenia na broń wiąże się z dużą odpowiedzialnością oraz licznymi wymaganiami formalnymi. Jej zakup to jednoczesne zobowiązanie do przestrzegania bezpieczeństwa- zarówno naszego, jak i osób w naszym otoczeniu. Dzięki znajomości reguł dotyczących przechowywania broni w domu, otrzymamy gwarancję zabezpieczenia spełniającego wymogi zgodne z ustawami. 

Podstawy prawne

Istotnym dokumentem regulującym sposoby przechowywania i noszenia broni w Polsce jest Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. Zgodnie z nim broń i amunicję przechowuje się w  przystosowanym do tego celu „magazynie broni” lub w urządzeniach spełniających wymagania klasy S1 według normy PN-EN 14450. Osoby posiadające sprzęt w celach kolekcjonerskich oraz pamiątkowych mogą je przechowywać w gablotach specjalnie do tego przeznaczonych, spełniających odpowiednie wymagania. Wszystkie re regulacje służą uniknięciu zetknięcia się z niebezpieczeństwem osób niepowołanych. Przechowywanie broni myśliwskiej (i nie tylko) nie musi wiązać się z ogromnym nakładem finansowym! Jakie urządzenie do składowania broni będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Sejf, szafa czy kasetka na broń?

Przechowywanie broni palnej w domu nie musi wiązać się z ogromnym nakładem finansowym. Wszystko to za sprawą wielości dostępnych rozwiązań. Wszystkie one muszą spełniać podstawowe wymagania: posiadanie minimum jednego zamka (na klucz, szyfr bądź elektroniczny), posiadanie otworu do kotwienia i odporność na włamanie. Do wyboru mamy zatem trzy rozwiązania- sejfy, kasetki oraz szafy pancerne na broń, czyli najbardziej optymalną i przystępną cenowo opcję. 

Wybierz szafę na broń idealną dla Ciebie

Szafa na broń s1 to doskonały wybór dla fanów uniwersalnych, praktycznych rozwiązań. Wybierzmy tą posiadającą niezbędny certyfikat i pożądane przez nas udogodnienia. Ich kategorie podzielone są ze względu na pojemność- mieszczące od czterech do czternastu sztuk broni. Drzwi szaf wykonane powinny być według konstrukcji chroniącej przed wyrwaniem i wepchnięciem, umożliwiającej także kotwienie do ściany i podłoża. Szafa na broń s1 pancerna to z kolei gwarancja podwójnego zabezpieczenia. Wyposażona jest ona w zamek kluczowy klasy A wg ENV 1300, klamkę, piankowy uchwyt do broni i uchwyt na wyciory, a także poziomą lub pionową skrytkę zamykaną zamkiem. 

Doskonała jakość i najwyższej klasy konstrukcja

Novcan G3/S1/4  i Novcan G3/S1/8 to jedne z najlepszych propozycji dostępnych na rynku- charakteryzujących się niezwykle solidną i trwałą konstrukcją oraz wykonaniem z dbałością o detale. Wykonane z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej, nie ulegającej korozji oraz posiadające dwupłaszczyznową budowę drzwi- stanowią gwarancję bezpieczeństwa dla każdego użytkownika broni. Novcan G3/S1/4  to szafa wyposażona w piankowy uchwyt na bronie, który odpowiednio je podtrzymuje i gwarantuje odpowiednią ochronę. Novcan G3/S1/8 to natomiast wybór doceniany zarówno przez amatorów strzelectwa, jak i zawodowców. Szafa pancerna na broń myśliwską dobrana z dbałością o szczegóły to inwestycja na długie lata.

Niezależnie od wyboru sprzętu do przechowywania broni powinniśmy pamiętać, że naszym głównym celem jest bezpieczeństwo. Stawiajmy zatem na certyfikowane, profesjonalnie wykonane szafy, sejfy czy kasetki, które posłużą nam przez lata. 


 

Materiał Partnera