Rozstrzygnięto konkursu architektoniczny na rozbudowę siedziby Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny. Pierwsze miejsce przyznano koncepcji autorstwa pracowni P2PA.
Kwiaty złożono zarówno na grobach niemieckich obrońców Góry św. Anny, jak i powstańców i żołnierzy polskich. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Bernard Gaida, przewodniczący zarządu Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.
We wtorek 3 maja strażacy i policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dolna. Pod wiaduktem, po którym biegnie autostrada A4, bmw zderzyło się z jeleniem.
Gmina Leśnica jest bogata w wiele malowniczych zakątków, które często odwiedzane są przez turystów. Annogórskie szlaki szczególnie uwielbiane są przez pasjonatów dwóch kółek. W 2021 roku zostały wyznaczone cztery trasy rowerowe, a teraz powstają kolejne - zarówno dla rowerzystów, jak i amatorów pieszych wędrówek.
Wojewódzkie obchody Święta Flagi 2022 odbyły się na Górze św. Anny pod Pomnikiem Czynu Powstańczego. Połączono je ze uczczeniem 101. rocznicy wybuchy III powstania śląskiego. Na tę okazję złożono wiązanki kwiatów ku pamięci poległym powstańcom. Wróciły też pytania o remont niszczejącego obiektu.
Karolina Trela zaprezentowała nowy singiel - „Bo tak sie bawi Górny Ślunsk”. Niedawno odbyła się premiera teledysku do tego utworu. Kręcono go m.in. w stodole biesiadnej w Leśnicy. Utwór spodobał się widzom TVS.
Wójt Izbicka Brygida Pytel, prezes stowarzyszenia „Kraina Świętej Anny” Ewa Piłat oraz Anna Golec z Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów” zostały Opolskimi Ambasadorkami Unii Europejskiej.
Drogi powiatowe w gminie Leśnica są usiane nie tylko dziurami, na których można zniszczyć samochód, ale także nieaktualnym lub błędnym oznakowaniem - komentuje jeden z naszych Czytelników. Równolegle tamtejszy samorząd przymierza się do przeglądu własnych dróg. Od tego zależy które drogi będą remontowane.
Jeden z naszych Czytelników podczas spaceru w pobliżu pomnika Czynu Powstańczego i amfiteatru na Górze św. Anny zauważył niebezpieczną dziurę. Co na to władze gminy Leśnica?
Aleje Czereśniowe to jedna z największych, a zarazem najbardziej ulotnych atrakcji Góry św. Anny. Drzewa są obsypane kwiatami tylko przez około dwa tygodnie w roku. Z racji wieku sporo drzew obumiera. Stąd inicjatywa gminy Leśnica pod nazwą "Ratujemy Aleje Czereśniowe".
Aleje czereśniowe na Górze św. Anny to jedna z największych, a zarazem najbardziej ulotnych atrakcji tamtejszego Parku Krajobrazowego. W połowie kwietnia, kiedy drzewa są obsypane kwiatami, okolica pięknie się prezentuje i przyciąga wielu miłośników fotografii.
W piątek 22 kwietnia w siedzibie Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty, w trakcie których uczestnicy poznawali walory kulinarne pokrzywy zwyczajnej. To już kolejne ciekawe warsztaty przygotowane przez Zespół Parków Krajobrazowych „Góra Św. Anny”. Tym razem uczestnicy nie tylko zdobywali wiedzę, ale również mogli skosztować swoich wyrobów.