Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 16 maja 2022 18:19
Reklama

Protesty na targu w Strzelcach Opolskich

Ładuję odtwarzacz...

W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja, że targowisko miejskie w Strzelcach Opolskich będzie otwarte dla wszystkich kupców. We wtorki i piątki mieszkańcy mogliby kupić żywność, płody rolne i kwiaty, a w poniedziałki, środy, czwartki i soboty pozostałe produkty np. ubrania czy buty. Nie spodobało to się jednak handlarzom, którzy mieliby rozstawiać swoje stoiska w dni nietargowe. We wtorek protestowali pod urzędem miejskim i domagali się tego, żeby mogli wrócić na targowisko we wtorki i piątki. W urzędzie w tej sprawie spotkały się dwie komisje, kupcy wzięli też wczoraj udział w spotkaniu z władzami miasta. Jak przekazano nam w ratuszu udało się dojść do kompromisu - handel będzie odbywać się we wtorki i piątki, z tą różnicą, że na płycie głównej nadal będzie można kupić spożywkę i kwiaty, a na terenach przyległych do targowiska pozostałe produkty.

Dzisiaj (15 maja) kupcy jednak ponownie zebrali się na targowisku i protestowali. Nie podoba im się to, że nie mogą handlować w tych miejscach, w których stoją od kilkunastu lat. Uważają, że decyzja władz miasta jest dla nich bardzo krzywdząca. Dzwonili do naszej redakcji, mówili, że muszą handlować w trawie po kolana i w błocie, że nikt ich nie słucha...Byli bardzo zdenerwowani. Czy uda im się wywalczyć kolejne zmiany? Sprawę będziemy śledzić. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gabi 17.05.2020 19:00
To chore. Kwiatki, krzaczki czy warzywa można sprzedawac prosto z auta, a ubrania ludzie chcą zobaczyć, obejrzeć. Handlujący powinni stać do ok godz. 14 stej, wtedy kupujący mogą przyjść później i nie będzie tloku

Kwiaciarka 19.05.2020 18:26
to chore aby dopuszczac do sprzedazy na targowisku odziezy , obuwia , przemyslowki itp . Na targowisku powinni handlowac wytworcy i producenci kwiatow , warzyw , owocow czy tez inni producenci wlasnych produktow a nie wszelkiej masci kombinatorzy ktorzy nie placa jakichkolwiek podatkow a zaopatruja sie w tych samych hurtowniach co wlasciciele pobliskich i tych dalszych sklepow . To samo dotyczy wszelkiej masci obcokrajowcow ktorych stoiska z '' odziezą i obuwiem jednorazowego użytku'' zajmija czestokroć powierzchnie dużego sklepu a podatkow ZERO .

klient1 17.02.2022 12:45
Puknij sie w łeb kwiaciarko !!!!

Klient 17.05.2020 14:13
Coś mi się wydaje że gmina w Strzelcach wykorzystuje koronawirus i zamiast budżetu gminy pilnuje budżetu co poniektórych radnych którzy mają sklepy. Wystarczy zajrzeć na Facebook gminy kto i jak komentuje i wszystko jasne. Zdjęto już 3 etap a w drugim uwolniono handel.

Zniesmaczony 19.05.2020 18:31
A w jaki sposob gmina moze wplywac na budzety strzeleckich sklepikarzy ? Myśl KILENCIE , to nie boli . A jezeli masz uczulenie na wlascicieli sklepów ktorzy placą podatki gminne '' czy sie kręci czy nie '' to udaj sie do ALERGOLOGA a nie wypisuj bzdur na forum.

Marcin 15.05.2020 11:52
Popieram protest, ten plac targowy zostal zrobiony za ich pieniądze, niektórzy z nich sprzedają tam od 20 a nawet 30 lat a miasto proponuje im sprzedawać w miejscu gdzie jest pół metrowa trawa i ***ą psy wyprowadzane na spacery a i tak żąda pełnej stawki za postój, okolo 100 zł. Niema różnicy między sprzedajacym bratki, skarpetki czy artykuly gospodarstwa domowego!

Zosia 19.05.2020 18:39
Rece opadaja . W kraju panuje pandemia a ten [ pi pi pi ] w Strzelcach i pobliskich miejscowosciach umierają ludzie a ten [ pi pi pi ] wylewa lzy na ukraińcami czy azjatami od ktorych nie moze kupic jednorazowych stylonowych majtek . P.S. ADG kupujemy na sklepach gdyz te produkty posiadaja atesty higieniczne i 2 letnia gwarancje a nie rakotwórcze badziewie wyprodukowane w chinskiej stodole . Kaman?

ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak
ReklamaRe-gat
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
ReklamaHelios
ReklamaIntermarche
ReklamaProjekt -raeume
Reklama