Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 16 maja 2022 18:25
Reklama

Mamy gorsze worki?

Mamy gorsze worki?
Takie komplety worków radny Roman Larisz zaprezentował na sesji. Po lewej worki dla mieszkańców Izbicka, po prawej - z Kędzierzyna. Rożnicę widać gołym okiem

Worki do segregowania śmieci rozdawane naszym mieszkańcom są gorsze na przykład od tych, którymi dysponują mieszkańcy Kędzierzyna. A przecież i tam, i w gminie Izbicko gospodarką śmieciową zajmuje się Związek Międzygminny „Czysty Region” i stawki za odbiór odpadów są takie same. Problem ten przedstawił na ostatniej sesji radny Roman Larisz. Na posiedzeniu zaprezentował dwa komplety worków. Faktycznie różniły się one jakością.

- Już raz sprawa worków była zgłaszana do związku. Tłumaczenie było takie, że otrzymaliśmy wadliwą partię. Czyżby ta partia się jeszcze nie wyczerpała? - zastanawia się radny - Tak nie może być - uważa.

Ponieważ śmieciowych problemów jest więcej, przedstawiciele „Czystego Regionu” oraz firmy „Strach”, która realizuje wywóz odpadów na terenie gminy, zostali zaproszeni na spotkanie z radnymi. Zaplanowano je na 8 lutego. Jeśli nasi Czytelnicy mają jakieś uwagi dotyczące wywozu śmieci - warto je zgłosić swoim przedstawicielom w radzie gminy.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Załamana 14.01.2021 11:42
Mieszkam na wsi i też muszę kupować worki, a na dodatek odpady bio trzeba samemu zawozić w miejsce zbiórki. I co mam powiedzieć?

Julka 13.01.2021 14:57
Nigdy nie dostałam żadnego worka na śmieci, musze kupować. Sgreguję od poczatku. To jak to ma być, a teraz jeszcze mam bio dawac do papierowych torebek, też mam je kupować, nonsens.

Ola 13.01.2021 11:35
A ja się zastanawiam dlaczego ludzie mieszkający w domkach dostają, a pozostali czyli z bloków worki muszą sb zapewnić sami? Przecież tak samo się płaci za wywóz śmieci.

Zenek 12.01.2021 14:43
To oni dostają worki? A Gmina Strzelce co ? Tylko podwyżki dostajemy...

ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak
ReklamaRe-gat
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
ReklamaHelios
ReklamaIntermarche
ReklamaProjekt -raeume
Reklama