Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 08:54

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego - jak obliczyć raty kredytu?

Kredyt konsolidacyjny to sposób na poradzenie sobie z nadmiarem zaciągniętych zobowiązań. Ze względu jednak na to, że generuje dodatkowe koszty, warto dobrze przeanalizować, gdzie najlepiej go zaciągnąć. Banki oferują bowiem zróżnicowane propozycje dla kredytobiorców. W znalezieniu najkorzystniejszej oferty pomoże Ci kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Jak możesz go wykorzystać? Kredyt konsolidacyjny – co to?
  • 10.03.2020 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kalkulator kredytu konsolidacyjnego - jak obliczyć raty kredytu?

Kredyty konsolidacyjne to rozwiązanie pozwalające znacznie poprawić sytuację finansową osób, które wzięły na siebie zbyt wiele zobowiązań finansowych. Pozwalają one połączyć kilka, a nawet kilkanaście mniejszych zobowiązań w jedną, wygodną do spłacenia ratę. Dzięki temu znacznie łatwiej jest nadzorować miesięczne wydatki. Kredyt konsolidacyjny to również szansa na zmniejszenie obciążenia budżetu domowego. Wydłuża on czas spłaty zobowiązań oraz podnosi ich całościowy koszt, jednak jest najłatwiejszym, a niekiedy jednym sposobem na odzyskanie płynności finansowej.

Ofertę takich kredytów przedstawiają przede wszystkim banki, ale również prywatne firmy pożyczkowe. Zwykle oferty banków są znacznie korzystniejsze pod względem finansowym, jednak nie każdy może z nich skorzystać. Banki skrupulatnie sprawdzają bowiem sytuację finansową osoby, która wnioskuje o kredyt konsolidacyjny. Dlatego osoby z niekorzystną historią kredytową mają znacznie większe szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w firmie pożyczkowej.

Kredyt konsolidacyjny – jak uzyskać?

Konsolidacja kredytu niestety nie jest możliwa dla każdego. Kto może ją uzyskać? Przede wszystkim wniosek trzeba złożyć, zanim sytuacja całkowicie wymknie się spod kontroli. Na konsolidację kredytu w banku nie mają już szans osoby, których zobowiązania są przedawnione. Banki odmawiają udzielenia takiego kredytu nawet wtedy, gdy w historii kredytowej zdarzają się opóźnienia w spłacie rat. O taki kredyt najlepiej więc ubiegać się, kiedy jeszcze jesteś w stanie regulować swoje zobowiązania, jednak przewidujesz, że za chwilę Twoja sytuacja finansowa na to nie pozwoli.

Żeby uzyskać kredyt konsolidacyjny, powinieneś złożyć odpowiedni wniosek, na którym znajdą się Twoje dane, kwota, o którą wnioskujesz oraz zestawienie zobowiązań, które musisz spłacić. Przed zaciągnięciem takiego kredytu trzeba mieć świadomość, że banki mogą wysyłać środki bezpośrednio do Twoich pożyczkodawców. Prawdopodobnie więc środki te nie znajdą się na Twoim koncie.

Kredyt konsolidacyjny – czy to się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny to sprawdzony sposób na poprawienie sytuacji finansowej, jednak nie zawsze się on opłaca. Musisz bowiem pamiętać, że zdecydowanie się na takie rozwiązanie powoduje dodatkowe koszty. W ostatecznym rozrachunku kredyt konsolidacyjny pochłonie więcej Twoich środków. Jednak pozwala on lepiej rozłożyć w czasie ciążące zobowiązania. Zanim jednak się na niego zdecydujesz, powinieneś porównać oferty banków oraz wyliczyć, jak dużo będzie Cię kosztować ten kredyt. Pomocny w tym będzie kalkulator kredytu konsolidacyjnego.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego – jak działa?

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego to alternatywa dla pozyskania informacji o kredycie w oddziale banku. Dostępny na stronach internetowych pozwala obliczyć ratę kredytu oraz jego całkowity koszt zupełnie bez wychodzenia z domu. Obsługa takiego narzędzia jest prosta i intuicyjna. Wystarczy uzupełnić kwotę, którą chce się pożyczyć oraz wskazać okres spłaty, a kalkulator sam obliczy miesięczną ratę. W ten sposób można w prosty sposób porównać oferty kilku banków.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego to przede wszystkim oszczędność czasu, który musiałbyś poświęcić, aby odwiedzić wszystkie interesujące Cię banki. Podpowie Ci on, która oferta najbardziej opłaca się w Twoim przypadku. Zawsze zwróć jednak uwagę, czy uwzględnia on dodatkowe koszty oraz prowizje bankowe. Pamiętaj też, że ostateczną decyzję o przyznaniu Ci kredytu podejmuje bank na podstawie wypełnionego wniosku oraz z uwzględnieniem Twojej historii kredytowej.

--- Artykuł sponsorowany ---